KONST / Litografier / Färglitografi 14204420
nr 1420 4420
Bamse Kragh-Jacobsen
(1913-1992), Danmark
Palett. Signerad, numrerad 18/18, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 46x69 cm, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Bamse Kragh-Jacobsen, dansk bildkonstnär född 1913, död 1992.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:14:31
27/9 20:06:19
Bamse Kragh-Jacobsen
Läs mer om Bamse Kragh-Jacobsen